Czy szukasz potwierdzenia swoich przypuszczeń, że ktoś ze środowiska Cię lubi, lecz nie masz pewności co do jego intencji? Istnieje wiele subtelnych znaków, które mogą ujawnić ukryte uczucia innej osoby. Poniżej znajdziesz 7 wskazówek, które pomogą Ci odszyfrować, czy ktoś Cię naprawdę darzy sympatią.

Zastanawiasz się nad tym jak rozpoznać, że dziewczyna Cię lubi? Czy jest sposób na odkrycie uczuć mężczyzny bez konieczności pytań? Możesz chcieć zrozumieć, co ktoś myśli o Tobie, ale brakuje Ci odwagi, aby spytać. Nie musisz tego robić. Wystarczy przyjrzeć się zachowaniu i mowie ciała tej osoby. Jej nieuświadomione gesty mogą wiele zdradzić!

7 znaków wskazujących na to, że ktoś Cię bardzo darzy sympatią

Osoby wyrażają swoje uczucia na wiele różnych sposobów, co sprawia, że rozszyfrowanie, czy są dla nas ważne może być trudne. Istnieją jednak uniwersalne sygnały, które wyraźnie wskazują na to, że ktoś darzy nas sympatią. Oto one:

Położenie stóp podczas rozmowy
Zwróć uwagę na ułożenie stóp osoby, z którą rozmawiasz. Kierunek, w którym są skierowane, może wiele zdradzić o naturze waszej relacji. Jeżeli ktoś rozmawia z inną osobą, ale ma stopy skierowane w Twoim kierunku, to jest to sygnał, że podświadomie pragnie przyciągnąć Twoją uwagę.

Zachęcanie do kontaktów
Choć może się wydawać oczywiste, warto o tym pamiętać – ludzie chętnie inicjują kontakt z osobami, które lubią i cenią. Rzadko zdarza się, że ktoś będzie próbować nawiązać kontakt z osobą, której nie darzy sympatią.

Umiejętność słuchania
Jeśli ktoś Cię lubi, z pewnością będzie wykazywał zainteresowanie Twoimi słowami. Będzie Cię słuchał, okazywał zrozumienie i empatię oraz interesował się Twoim życiem. Osoba ta będzie pamiętać różne szczegóły, o których mówiłeś/aś i z pewnością będzie interesować się Twoimi pasjami i codziennymi sprawami.

Otwartość na prywatne historie
Ktoś, kto Cię lubi, może być bardziej skłonny do wpuszczenia Cię do swojego prywatnego świata, dzieląc się z Tobą ważnymi lub osobistymi historiami. Dzięki temu tworzy więź, skraca dystans i pokazuje, że dobrze czuje się w Twoim towarzystwie.

Sprawianie, że czujesz się ważny
Kiedy ktoś Cię darzy sympatią, stara się nie tylko spędzać z Tobą czas i rozmawiać, ale również wpływa na Twoje samopoczucie. Jeśli ta osoba sprawia, że czujesz się ważna/y podczas waszych spotkań – możesz być prawie pewien/pewna, że jest to oznaka jej sympatii do Ciebie.

Zainteresowanie Tobą poprzez zadawanie pytań
Osoba, która Cię darzy sympatią starannie Cię słucha i chce dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Czy dana osoba dzieli się z Tobą intymnymi szczegółami, pyta o Twoje przemyślenia i wydaje Ci się, że naprawdę pragnie Cię zrozumieć? Jest to znak dużego zainteresowania.

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego
Jeśli ktoś Cię darzy sympatią, z pewnością będzie często szukać Twojego spojrzenia i utrzymywać z Tobą kontakt wzrokowy dłużej niż z innymi. Kontakt wzrokowy jest silnym sygnałem przyciągania i pomaga w budowaniu emocjonalnej bliskości między ludźmi. Osoby, które się lubią, często patrzą sobie głęboko w oczy, aby wzmocnić tę więź.