Jeżeli tradycyjne zajęcia aerobiku stały się dla ciebie monotonne i poszukujesz czegoś świeżego, co pozwoli ci pozbyć się zbędnych kilogramów oraz oczyści umysł z negatywnych uczuć, zdecydowanie powinieneś spróbować treningu tae bo. Może okazać się on atrakcyjną alternatywą dla dotychczasowych form aktywności.

Tae bo jest dyscypliną sportową, której korzenie sięgają lat 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Szybko zdobyło ono popularność głównie dzięki skuteczności w eliminacji tkanki tłuszczowej. To unikalne połączenie aerobiku i sztuk walki, gdzie wykonuje się dynamiczne kopnięcia, wymachiwanie rękami czy uderzenia na rytm muzyki.

Ciekawym jest jak wygląda typowy trening tae bo? Podstawowe elementy ćwiczeń czerpane są z boksu i taekwondo. Zajęcia te są dość intensywne, dlatego możliwe jest spalenie od 500 do nawet 800 kcal podczas jednej godzinnej sesji. Trening ten ma charakter ogólnorozwojowy i wykorzystują go zarówno dolne, jak i górne partie ciała.

Podobnie jak w przypadku innych form aktywności fizycznej, trening zaczyna się od rozgrzewki, która ma na celu przygotować mięśnie do dalszych ćwiczeń. Po niej następuje główna część treningu, gdzie wykonuje się ruchy charakterystyczne dla taekwondo, jak kopnięcia i wyskoki oraz boksu, takie jak uderzenia. Ten etap trwa zazwyczaj od 25 do 40 minut.

Kolejnym etapem są ćwiczenia skierowane na mięśnie brzucha, które zwykle wykonywane są w pozycji leżącej. Na koniec przewidziana jest krótka gimnastyka i rozciąganie mięśni.