Przyjemność jesiennych spotkań ze znajomymi możemy podkreślić serwując im niesamowite koktajle, które zawierają dodatek wyrafinowanego wina! Oto 5 kreatywnych przepisów na oryginalne drinki, które możesz przygotować.

Pikantna Całus Marani

Składniki to musujące białe półwytrawne wino – na przykład Marani, cydr jabłkowy, piwo imbirowe, oraz jabłko, imbir i szałwia. Do szklanki nalej 100 ml cydru jabłkowego, 50 ml piwa o smaku imbirowym i 100 ml wina Marani. Następnie delikatnie połącz te składniki. Do szklanki wrzuć dwie kostki lodu i ozdób całość plasterkami jabłka, imbiru i liśćmi szałwii – możesz również dodać te składniki bezpośrednio do napoju.

Peach Magic (Czar Brzoskwini)

Składniki to 100 ml różowego wina – na przykład Marani Saperavi Rose, 50 ml ginu, 30 ml zmiksowanych brzoskwiń z puszki, 10 ml syropu cukrowego, 2 gałązki rozmarynu do dekoracji oraz 40 ml zmiksowanych brzoskwiń z puszki. Wsyp kostki lodu do shakera, dodaj resztę składników i energicznie wstrząśnij. Przecedź treść przez sitko prosto do szklanki, a następnie ozdób gałązkami rozmarynu.

Grzane białe wino

Składniki to cała butelka białego wytrawnego wina – na przykład Marani Tsinandali, jedna pomarańcza pokrojona na plastry, jedno jabłko pokrojone na plastry, 40 ml syropu klonowego, 10 goździków, 3 laski cynamonu i 2 gwiazdki anyżu. Przenieś wszystkie składniki do garnka i poczekaj, aż całość się podgrzeje. Biały grzaniec powinien gotować się na niskim ogniu przez około 20 minut, ale uważaj aby nie przegotować go. Jeśli pozostawisz go na zbyt długo bez nadzoru, może utracić swoje alkoholowe właściwości!