Studia medyczne dowodzą, że prawie jedna czwarta przypadków nowotworów złośliwych u kobiet to rak piersi. Prognozy i przebieg tej choroby są ściśle powiązane z czasem jej wykrycia. Najważniejsze jest zatem regularne poddawanie się badaniom.

Pytasz, kto i gdzie może skorzystać z darmowej mammografii? Zamieszkujące Olkusz, Wolbrom, Bukowno, Babię, Alwernię, Libiąż, Chrzanów oraz okolice panie będą miały szansę na bezpłatne badanie już w przyszłym tygodniu!

6 maja mammobus zawita do Olkusza (przy OMNI Centrum , ul. Rabsztyńska 2),
7 maja odwiedzi Wolbrom (przy Jednostce Straży Pożarnej, ul Brzozowska 70), Bukowno (przy Urzędzie Miejskim, ul. Kolejowa 16). Następnie 8 maja pojawi się w Babicach (przy poczcie, ul. Krakowska 47) oraz Alwernii (przy przychodni Lekarskiej „Medycyna”, ul. Gęsikowskiego 16). 9 maja dotrze do Libiąża (przy Libiąskim Centrum Kultury, ul. Górnicza 1), a 10 maja zagości w Chrzanowie (przy Hali Sportowej, ul. Janusza Kusocińskiego 2). Jest to specjalistyczny pojazd wyposażony w sprzęt najwyższej jakości do badania piersi.

Bezpłatna mammografia finansowana przez NFZ jest dostępna dla kobiet w wieku od
45 do 74 lat, które nie korzystały z tego badania w ciągu ostatnich dwóch lat.

Potrzebujesz się zarejestrować i na miejscu przedstawić dowód potwierdzający Twoją tożsamość, aby zapisać się na mammografię. Jak mówi Dorota Sepko, wiceprezes Stowarzyszenia Moja Mammografia: „Mammografia to badanie rtg trwające około 5 minut. Dla większości kobiet jest bezbolesne. Polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich – po dwa dla każdej piersi. Warto skorzystać z tego badania, ponieważ wczesne wykrycie ewentualnych zmian diametralnie wpływa na przebieg i skuteczność leczenia”.

Jeśli chcesz się zapisać, zadzwoń pod numer 58 767 34 44