Rak jądra to nowotwór złośliwy, który niepokojąco często dotyka młodzież płci męskiej. Specjalista w dziedzinie onkologii, dr n. med. Tomasz Sarosiek, podkreśla, że najefektywniejszą profilaktyką jest regularne samobadanie jąder. Niestety, wyniki badań pokazują, że polscy mężczyźni zbyt rzadko decydują się na ten prosty zabieg.

Autorskie badania przeprowadzone przez TRUE men skin care pod egidą Fundacji Kochasz Dopilnuj pokazały zaskakujące wyniki. Z analizy odpowiedzi respondentów wynika, że prawie 20% ankietowanych mężczyzn nie docenia znaczenia dbałości o higienę intymną. Co więcej, aż 41% badanych nie wie, którego specjalisty powinni odwiedzić, kiedy doświadczają problemów z narządami płciowymi.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej niepokojąca, gdy spojrzymy na wyniki dotyczące profilaktyki raka jąder. Aż 68% badanych mężczyzn nie jest świadomych celu samobadania jąder, a 63% nie wie, jak poprawnie je przeprowadzić.

W Polsce temat higieny intymnej oraz profilaktyki raka jąder nadal jest zbyt często traktowany jako tabu. A przecież odpowiednia pielęgnacja, regularne samobadanie jąder, a także profilaktyczne wizyty u urologa są kluczowe dla zapobiegania infekcjom intymnym i wczesnemu wykrywaniu raka jąder czy prostaty. To zagadnienie jest szczególnie bliskie twórcom marki TRUE men skin care, którzy pod patronatem Fundacji Kochasz Dopilnuj zlecił przeprowadzenie badania poświęconego tym kwestiom.

Według danych zebranych przez TRUE men skin care, co piąty mężczyzna nie dostrzega potrzeby dbania o higienę intymną. Z tych, którzy zadbają o swoje narządy płciowe na co dzień, większość nie używa specjalistycznych środków przeznaczonych do tego celu, takich jak żele do higieny intymnej dla mężczyzn. Tylko co trzeci respondent korzysta z tych produktów.