Nie można zaprzeczyć, że każdy z nas przynajmniej raz doświadczył niechęci do natychmiastowego zajęcia się pewnym zadaniem, które, zdawało nam się, moglibyśmy odłożyć na później.

Zdarza się nam nierzadko przesuwać realizację różnych zadań na inny moment, co niestety często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Może się zdarzyć, że sprawa, którą odłożyliśmy na później, w końcu zostaje przez nas zapomniana. Przypominamy sobie o niej dopiero wtedy, gdy okazuje się, że ta niezałatwiona kwestia stała się źródłem problemów i nieoczekiwanego stresu. Stąd wynika wartość natychmiastowego załatwiania spraw, bez przekładania ich na inny, według nas bardziej odpowiedni moment. Poczucie satysfakcji płynące z pokonania niechęci do wykonania zadania jest bezcenne. Spadki motywacji są naturalną rzeczą, ale warto z nimi walczyć. Silna motywacja to bowiem element napędzający nasze życie. Jeżeli chcemy żyć pełnią życia i aktywnie uczestniczyć w jego rozgrywce, nie powinniśmy uciekać przed obowiązkami, które czekają na realizację.

Zawsze warto otaczać się osobami, które emanują pozytywną energią i swoim entuzjastycznym podejściem do życia potrafią nas zmotywować. Zamiast rozmyślać o tym, co mamy do zrobienia, po prostu zabierzmy się do pracy.