Nie ma co ukrywać: niemal 70% kobiet w Polsce marzy o płaskim brzuchu. Jeżeli Ty również do nich należysz, mamy dla Ciebie dobre wieści. Istnieje bowiem zestaw prostej gimnastyki, który pomoże Ci osiągnąć ten cel. Co więcej, te ćwiczenia możesz wykonywać w komfortowych warunkach swojego domu, a efektem będą coraz bardziej dopasowane sukienki na Twojej sylwetce.

Zanim jednak przejdziemy do opisu tych ćwiczeń, warto przekazać Ci kilka istotnych informacji, które znacząco przyspieszą realizację Twojego celu. Ćwiczenia to ważny element układanki, ale nie jedyny – równie dużą rolę odgrywa odpowiednia dieta i kilka innych czynników.

Wielu kobietom marzącym o płaskim brzuchu wydaje się, że skupienie się na ruchu fizycznym wystarczy. Tymczasem błędne nawyki żywieniowe mogą niweczyć efekty naszych starań, powodując na przykład wzdęcia. Stąd też tak ważne jest dbanie o zdrowe odżywianie równolegle z regularnymi treningami.

Na Twoim talerzu powinny się znaleźć takie produkty jak mięso z kurczaka czy indyka, jajka, warzywa, ziarna i pestki, jogurty, kefiry i maślanka, płatki oraz otręby. Niezastąpione są również ocet jabłkowy i zielona herbata. Z drugiej strony należy unikać roślin strączkowych w surowej postaci, białego pieczywa, smażonych potraw czy słonych dań.

Pamiętaj jednak, że zdrowe odżywianie to proces – nie musisz wprowadzać gwałtownych zmian, ważniejsza jest konsekwencja i długoterminowe efekty.

Dodatkowo warto pamiętać o regularnych masażach brzucha, które poprawiają kondycję skóry i pomagają usuwać gazy. Masaże możesz wykonywać na przykład podczas codziennego prysznica, używając do tego szorstkiej rękawicy.

W walce o płaski brzuch pomocne mogą okazać się również odpowiednio dobrane kosmetyki redukujące tkankę tłuszczową. Jeszcze lepsze efekty przyniesie tzw. body wrapping, czyli zabieg polegający na nakładaniu kosmetyku a następnie owijaniu ciała folią spożywczą.

Z pomocą mogą przyjść także pasy wyszczuplające, które poprzez wysyłanie niewielkich impulsów elektrycznych do mięśni pomagają w szybszym spalaniu tłuszczu. Aczkolwiek nie są one absolutnie niezbędne – odpowiednio skomponowane ćwiczenia na płaski brzuch i dieta z pewnością przyniosą zadowalające efekty.